معرفی وبلاگ
انسانم آرزوست . از کجا آمده ام ؛ به کجا می روم ؛ آمدنم برای چه بود . خدایا یقین دارم که نقطه نقطه نوشتار ما حساب و کتاب دارد و برای آن باید پاسخ دهیم . بنابر این مرا یاری ده آنگونه بنویسم که تو میخواهی و رضای توست .
صفحه ها
دسته
فیدها
همدلان
لغت نامه - ديكشنري
بانك ها
سایت های نرم افزاری
متفرقه
راپيدشير
آپلود
رسانه ها ی خبری
login
ضروری
بازار
عکاسی
مذهبی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 436416
تعداد نوشته ها : 1079
تعداد نظرات : 53
Rss
طراح قالب
GraphistThem222

 

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شيطان را مپرستيد زيرا وى دشمن آشكار شماست (۶۰)يس

ديگر نيازي نيست شيطان برما صدمه بزند ما زحمت اورا كم كرده ايم و خودمان بجان يكديگر افتاده و تكه تكه

ميكنيم مگر نمي بيند كه در ليبي يكديگر را مي كشندودرسوريه به روي يكديگر شليك مي كنندو درعراق 

با بمب گذاري گناهكار و بي گناه كشته ميشود.

دسته ها : شيطان بزرگ
دوشنبه 7 11 1392 16:36

شيطان بزرگ خشم خود را نشان داد 


hak1دراواخر هفته اي كه گذشت سايت توسط تروريست حامي وهابيت سعودي حك شدو اين افتخاري بزرگ براي مابودچه افتخاري برتراز اينكه كساني از ما دروحشت قرارگرفته اندكه تحت حمايت اجنبي و درصف صهيونيسم ميباشند.

جرم ما چه بود ؟

جرم ما برملاكردن چهره شيطاني كساني بودكه درمقابل چشم كودكي مظلوم پدرومادرش را به فجيع ترين شكل بقتل رساندندكودك در ا ين لحظات خدا را بياد آورد وبازباني كودكانه فرياد ميزد؛ من از شما به خدا شكايت خواهم كرد؛ودرنهايت او را نيز شهيدكردند.

لا إله إلا الله محمد رسول الله شعاري است كه اين از خدا بي خبران آنرا مبناي كار خود قرارداده اند در فرداي قيامت خداوند با همين شعارآنان را محكوم خواهد كرد چرا كه وقتي خداوند خطاب به آنان ميگويد اگر شما خدارا قدرت اول و آخردنيا ميدانستيد پس پناه بردن به قدرت هاي شيطاني چه معنايي داشت آيا اگر براي لحظه اي قدرت هاي شيطاني دست ازحمايت شما برمي داشت قادر به نفس كشيدن بوديد. 

در آن سرا معلوم خواهد گشت كه درواقع سران آنان كساني از جنس مسترهمفر انگليسي هستند (افسري كه دربلاد اسلام خود را مسلمان جازدو وهابيت فعلي را شكل داد). وديرنيست آنروز .

البته ما دست به دعا برمي داريم ويكصدا ميگوييم : فرياد فرياد فرياد

خدايا خدايا كجاست آن مهدي موعود كسي كه چهره هاي دورويي و تزويررا برملاخواهدكردكجاست آن ويران كننده كاخ ستمگران كرد

خداياروزگار چنان شده كه حاكمان مكه و مدينه براحتي ، حكم به كشتار كودكان و بي گناهان ميدهند و خلوتشان با اجنبي و غير مسلمان است .

با اينكه مردمان آنان رادريك صف با جنايتكاراني مانند صهيونيسم مي بينندولي دم برنمي آورند.

درپايان جاي دارد از زحمات مهندس حجت مردانه زاده كه زحمات فراواني  را دررفع حك متقبل شدند كمال تشكرگردد.

                                       خدايا مارا هم عصر مهدي موعود گردان مديرسايت گو حق حسين توكلي 

www.goohag.ir  

دسته ها : شيطان بزرگ
يکشنبه 29 10 1392 14:20

 

131125161621 iran nuclear deal 464x261 afp nocredit

اين روزها رسانه voa آمريكايي به انحاء مختلف روي خوش به ايران نشان داده و با درج اخبارو تفاسيرمختلف خبري -سياسي به ايران پيام ميدهد كه علاقمندبه كنار آمدن باايران است .
تيتر بعضي از اين نوع خبرهاي اينگونه است:
نيويورك تايمز: ايران و امريكا در برابر دشمني مشترك _درتفسيرآمده است يك مفسر آمريكايي مي گويد آمريكا و ايران در حالي كه به مذاكرات درباره برنامه اتمي تهران ادامه مي دهند، خود را با دشمناني مشترك در شورشي كه سراسر خاورميانه را فراگرفته است روبرو مي بينند.

 تامس اردبرينك، در مقاله اي درنيويورك تايمز، مي نويسد با وجود اين كه دو كشور ايران و آمريكا اغلب منافع متضادي را دنبال مي كنند، در مخالفت مشترك با يك حركت بين المللي رزمندگان جوان سني كه پرچم سياه القاعده را در سوريه، لبنان، عراق، افغانستان و يمن برمي افرازند، به يكديگر نزديك مي شوند.

گرچه در اين تفسير با برجسته كردن واژه سني شيطنت آمريكايي ها كاملا آشكارگرديده و درواقع استراتژي اختلاف ميان سني و شيعه دنبال مي كنند ولي خطوط بعدي حكايت از آن دارد كه آمريكايي ها به اين نتيجه رسيده اند كه كنار آمدن با ايران هزينه آنان را كاهش داده وكشته كمتري خواهند داد:
درمتن آمده ؛ آمريكا كه مايل نيست در مناقشات خونين مداخله كند، شاهد كاهش نفوذ منطقه اي خود است، درحالي كه بي ثباتي درعراق، كه جنگ درآن به قيمت يك تريليون دلار و از دست دادن بيش از ۴ هزارسرباز براي آمريكا تمام شد، بيشتر مي شود.
دراينكه آمريكا عليرغم دشمني سرسختانه با ايران مجبورشدمسيري را انتخاب كند كه در نهايت بنفع ايران تمام شود شكي نيست ( مهمترين آن را ميتوان از ميان برداشتن و يا ضعيف كردن دودشمن خطرناك ايران يعني طالبان و صدام ذكر كرد)هم اكنون شرايط بوجود آمده آمريكا را بسمت و سويي سوق ميدهد كه به ايران اهميت مثبت دهد.
آمريكايي ها كه استادخرابكاري و همچنين ترميم زخم هاهستند(به معجزه قدرت رسانه اي)
در خبرديگري چنين آورده اند:
نزديكي ايران و آمريكا و توسعه صنعت گردشگري 
با گذشت تنها سه ماه، روزنامۀ آمريكايي لوس آنجلس تايمز از افزايش تعداد درخواست ها و پرسش هاي شهروندان آن كشور براي سفر به ايران خبر مي دهد.
تيترديگر اختصاص دارد به يك زوج آمريكايي كه از سفر خود به ايران ميگويند و درنهايت با جمع بندي بيان ميكننداينگونه بيان مي كنند:
زوج سياح آمريكايي: گول رسانه ها را نخوريد و به ايران برويد! 
آمريكايي پارافراترنهاده و درمبارزه با دشمن مشترك ايران و عراق يعني طالبان ؛ به عراقي ها وعده تسليحات وتجهيزات بيشترداده اند و همينطور رسانه هايشان را خصوص تروريست هاي سوريه بسمتي سوق داده اند كه موردرضايت ايران باشد و زمزمه هايي رادرخصوص ورود ايران به ژنو2بيان ميكنند.
اعتقادراسخ ما اينست كه اگر دين خداوند را ياري نماييم خداوند از جايي كه خبر نداريم مارا ياري خواهدكرد:
[به ياد آوريد] زمانى را كه پروردگار خود را به فرياد مى‏طلبيديد پس دعاى شما را اجابت كرد كه من شما را با هزار فرشته پياپى يارى خواهم كرد (۹)

و اين [وعده] را خداوند جز نويدى [براى شما] قرار نداد و تا آنكه دلهاى شما بدان اطمينان يابد و پيروزى جز از نزد خدا نيست كه خدا شكست ناپذير [و] حكيم است (۱۰)الانفال

دسته ها : شيطان بزرگ
پنج شنبه 19 10 1392 8:45

بي شك حمله القاعده به فلوجه و اشغال آنجاو بعضي نقاط ديگر عراق را نمي توان بي ارتباط با خبرداغ ماجدالماجد،رهبريك گروه مرتبط با القاعده كه مسئوليت بمب گذاري مقابل سفارت ايران را پذيرفته بود ؛دانست هنگامي خبر الماجد داغترشدكه ازيكسو ايران درخواست ورود به بازجويي او كرد ودرمقابل عربستان پيشنهاد وسوسه انگيز سه ميليارددلاري را مطرح كرد .زياد طول نكشيدكه با اعلام مرگ ماجد همه چيز تمام شدوحاكمان سعودي شامگاهان را به آرامي خوابيدند.
طي چندروزي كه او دستگيرشدسعودي حتي براي لحظه اي ارامش نداشته و بي قراربودند عجيب ترآنكه خودسعودي ها اعلام داشته اند كه ماجد در كشورشان تحت تعقيب بوده است .


جهت بررسي ضرورت مي آيد كه ابتدا نحوه شكار وي مورد دقت قرارگرفته و سپس واكنش هاي بعدي 
درخبرنحوه شكار وي چنين آمده است :
زمان انتشار خبر: جمعه ۱۳ دي ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۸ جزئيات كامل شكار بزرگ لبنان؛ نحوه شناسايي و دستگيري از ميان ۴۱۵ نفري كه به علت بيماري كليوي بستري شدند، به جز دو نفر، بقيه لبناني بودند. يكي از آنها مرد ناشناسي است كه در بيمارستان مقاصد بستري شده و يك همراه سوريه اي دارد. ماجد شناسايي شده و دو روز بعد توسط تيم ويژه دستگير مي شود. 
وزارت كشور عربستان اعلام كرد؛ ماجد متولد سال 1973 در شهر رياض است و شهرت و لقب خاصي ندارد. او شصت و يكمين نفر از فهرست 85 نفره افراد تحت تعقيب دولت عربستان به اتهام عضويت در القاعده و فعاليت هاي تروريستي است.
از جمله فعاليت ها و اتهامات الماجد، حمايت هاي مالي از گروه هاي مرتبط با القاعده داخل و خارج از عربستان، فراري دادن و انتقال تروريست هاي بازداشت شده در يمن، انتقال تروريست ها به عراق، حضور در يمن و لبنان و دخالت مستقيم در عمليات تروريستي هستند كه دولت عربستان از آنها سند در دست دارد.
سراج الدين زريقات، سخنگوي گردان عبدالله عظام:
فعاليت ماجد به عنوان يك نيروي ارشد القاعده و سركرده يك گروهك، از زمان حضور او در عراق و لبنان ادامه مي يابد.
او در سال 2007 با فلسطينيان رانده شده در نهرالبارد كه متهم به همكاري با گروه فتح الاسلام شده بودند مرتبط شده و پس از آن تا مدتي ناپديد مي شود. او در سال 2009 به جرم فعاليت عليه لبنان به صورت غيابي به حبس ابد محكوم مي شود.
گردان عبدالله عزام:
عبدالله عزام، يكي از جنگجوياني بود كه در افغانستان با نيروهاي اشغالگر شوروي مي جنگيد. گفته مي شود او الگوي اسامه بن لادن بوده است.
گروهك تروريستي با نام "عبدالله عزام" كه الماجد فرماندهي آن را بر عهده داشت، توسط صالح القرعاوي، يك سعودي ديگر كه درسال 2012 بازداشت شده بود پايه گذاري مي شود. از سابقه فعاليت هاي اين گروه چيزي در دست نيست، اما صالح القرعاوي، متهم است كه در سال 2005 به سمت يك ناو جنگي امريكايي در خليج عقبه موشك پرتاب كرده و چند بار نيز پرتاب راكت هايي كه در سرزمين هاي اشغالي منفجر شده اند، را بر عهده گرفته است.
هرچند اين نوع ادعاها را هيچ ناظري، حتي مقامات رژيم صهيونيستي نيز جدي نمي گرفتند و عقيده بر اين بوده و هست كه موشك ها توسط گروه هايي چون جهاد اسلامي و حماس شليك مي شود.
امريكا در ماه مي سال 2012 "گردان هاي عبدالله عزام" را در ليست سازمان هاي تروريستي قرار داد و با اين اقدام، كمك بسزايي به شهرت اين گروه و مطرح شدن الماجد در ميان ساير گروه ها كرد. به اين ترتيب، الماجد تشويق شده و در رقابت با سران ساير گروه ها جسارت بيشتري پيدا كرد. اين يكي از روش هاي سيا براي ايجاد تعادل و توازن قدرت در ميان سركرده ها و چهره هاي مطرح اين گروه ها است و از بزرگ شدن بيش از حد يك چهره همانند بن لادن و خودمختاري او پيشگيري مي كند.
ماجد الماجد
ماجراي دستگيري:
ده روز پيش، به دايره امنيت وزارت دفاع لبنان اطلاع داده مي شود كه الماجد كه در كوه هاي حومه عرسال به سرمي برد، به علت بيماري كليه به خانه اي در شهر منتقل شده و قرار است تا بهبودي كامل در آنجا بماند.
دو روز بعد، اطلاع داده مي شود كه قرار است الماجد، براي مداوا به بيمارستاني در بيروت منتقل شود. روز سه شنبه 3 دي ماه، يك دستگاه آمبولانس الماجد را از عرسال به بيمارستاني در بيروت منتقل مي كند و ماجرا به اطلاع وزارت دفاع رسانده مي شود.
بلافاصله تيم عملياتي ويژه اطلاعات لبنان اقدام به جمع آوري اطلاعات تمامي بيمارستان ها و درمانگاه هاي بيروت مي كند و مشخص مي شود كه 415 نفر به علت بيماري كليوي بستري شده اند كه همه آنها، به جز دو نفر لبناني هستند. يكي از آن دو نفر، يك مرد عرب غير لبناني است كه در هتلي اقامت دارد و اطلاعاتش تاييد مي شود، اما نفر ديگر، مرد ناشناسي است كه در بيمارستان مقاصد بستري شده است.
يكي از اعضاي تيم اطلاعاتي به طور ناشناس به بيمارستان مراجعه مي كند و درست در لحظه اي كه ماجد به علت تزريق آرامبخش در حال به خواب رفتن است، او را شناسايي مي كند.
پيشنهاد حمله غافلگيرانه به بيمارستان رد مي شود، چراكه احتمال فراري دادن و يا كشته شدن او به دست همراهانش وجود دارد.
بعد از ظهر پنجشنبه 5 دي ماه، پزشك پس از معاينه بيمار، اعلام مي كند كه جابجايي او مشكلي ندارد و يكي از همراهان ماجد كه خود را سوريه اي معرفي مي كند، اصرار مي كند كه ماجد را به عرسال منتقل كنند. عصر همان روز، يك آمبولانس، تحت نظارت تيم اطلاعاتي براي اين انتقال آماده مي شود و پس از غروب، همراه با ماجد به سمت عرسال حركت مي كند.
پس از خروج آمبولانس از شهر و طي بخشي از جاده بين شهري به سمت بقاع، راننده توقف كرده و واحد ويژه ارتش كه در اطراف جاده كمين كرده بود، وارد عمل مي شود.
سرعت عمل اين يگان به قدري بود كه نبايد هيچ فرصتي براي استفاده از كمربند انفجاري داده مي شد و ماجد و همراهش، به مقر وزارت دفاع منتقل مي شوند.
پس از دستگيري الماجد، جلسه ويژه اي در دفتر فرمانده ارتش و افسران ارشد اطلاعاتي تشكيل شده و تصميم گرفته مي شود كه خبر دستگيري ماجد فعلا منتشر نشود و او تا زمان بهبودي بيماري، تحت مراقبت پزشك بماند.
اما ايران چند دقيقه بعد، خبر را منتشر كرده و خواستار مشاركت در بازجويي و تحقيقات از ماجد الماجد مي شود.
پس از انتشار اين خبر، رسانه هاي امريكايي، دستگيري ماجد را بازتاب داده و مقامات امريكايي اعلام مي كنند كه اطلاعات و اخبار منتشر شده نشان مي دهد كه ماجد دستگير شده است. سپس، مقامات سعودي از دولت لبنان مي خواهند كه هرچه زودتر ماجد را به عربستان تحويل دهد، چراكه او بيمار است و درخصوص مرگش هشدار مي دهند.
القاعده نيز اعلام مي كند كه مسئوليت حفظ جان ماجد بر عهده دولت لبنان است.
درخبرهاي بعدي آمده است :
طبق پيش بيني شبكه المنار كه هشدار داده بود، مقامات مرتبط با شبكه هاي تروريستي تلاش مي كنند ماجد الماجد بدون بازجويي و افشاي اطلاعات كشته شود، خبرگزاري لبنان گزارش داد، اين تروريست وابسته به القاعده صبح امروز مرد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني شبكه خبر، خبرگزاري لبنان اعلام كرد ماجد الماجد ، سركرده بازداشت شده گروهك تروريستي « عبدالله عزام »، در بيمارستان ارتش لبنان، مرد. ارتش لبنان نيز به طور رسمي خبر مرگ اين تروريست سعودي را تاييد كرد.
اين اتفاق در حالي رخ داد كه شبكه المنار لبنان به نقل از منابع موثق خبر داده بود پس از ناكام ماندن تلاش ها براي فراري دادن يا انتقال ماجد به عربستان، چهره ها و گروه هايي كه از لب باز كردن ماجد و افشاي ارتباطاتشان با شبكه هاي تروريستي القاعده نگران هستند مي كوشند توطئه مرگ ماجد پيش از بازجويي را اجرا كنند.
گفته مي شود مقامات سعودي سه ميليارد دلار به برخي چهره هاي لبناني پرداخت كرده اند تا ماجد بازجويي نشود.
ماجد الماجد به مدت ده سال شبكه هاي مالي گروه هاي وابسته به القاعده در لبنان، سوريه و عراق را مديريت مي كرد و اطلاعات زيادي از اشخاص و گروه هاي مرتبط با القاعده و حاميان مالي آنها داشت.
* تلاش براي پنهان ماندن
از نخستين ساعات دستگيري ماجد، تلاش گروه هاي مختلف براي نجات اين تروريست و يا نابودي او آغاز شد.
در نخستين ساعات دستگيري ماجد الماجد، برخي از چهره هاي سياسي لبنان كه به شدت نگران فاش شدن ارتباط خود يا گروهشان با شبكه هاي تروريستي و سازمان هاي اطلاعاتي كشورهاي غربي - عربي حامي تروريست ها بودند، تلاش كردند خبر دستگيري ماجد منتشر نشود تا فرصتي براي تصميم گيري و اقدامات بعدي فراهم شود.


موارد مشكوك و قابل تامل 
- اطلاعات مربوط به ماجد چگونه به لبناني ها رسيده آيا سرويس هاي اطلاعاتي بزرگ بااهداف بالاتر او را فروخته اند .
- آيا كل ماوقع و پيشنهاد سه ميلياردي سعودي ها به لبنان يك داستان از پيش تعريف شده نبوده مثلا خود سعودي ها ماجد را فروخته و دراين معامله مرگ او نيز تعيين شده بود ( قبل از بازجويي ودادن اطلاعات بميرد)اين احتمال بسيارزياد است چرا كه ممكن است ماجد بعد از بمب گذاري دركنار سفارت ايران لورفته باشد .
- آنچه از نظر اطلاعاتي كل ماجرارا تحت الشعاع قرارميدهد اين نكته ميباشد كه ماجد درتور يك سرويس اطلاعاتي قرارداشته است.
-اين مطلب كه ماجد به بيمارستاني در لبنان مراجعه نموده بيانگر آنست كه امنيت مراجعه به بيمارستان تضمين شده وچه بسااو بارها و بارها به بيمارستان مراجعه داشته است .
- دستگيري او خود جاي سئوال است مثل اين مي ماند كه او همواره با لبناني ها نشست داشته و در آخرين نشست بدون اينكه احساس خطركند دستگيرشده است بخصوص اينكه او را محافظاني همراهي ميكرده اند.
- چرا سعودي ها تا اينقدرنسبت به درز اطلاعات از سوي ماجد نگران بوده اند.آياماجد خود يك افسر اطلاعاتي سعودي ها نبوده كه بدون اطلاع القاعده به آنها پيوسته است .
ملاحظات 
بااعتقادبراين كه هدايت كليه فعل انفعالات تروريستي در عراق و سوريه از اطاق فتنه غرب صورت ميگيردتصور براين است كه اطاق فتنه براي كمرنگ شدن خبر ماجدالماجدحادثه اشغال نقاطي در عراق را بوجود آورده است .
نظريه 
كليه فعاليت ها تروريست سوريه و عراق باواسطه هايي مانند بندربن سلطان تحت كنترل كامل سيا كه جزء كوچكي از اطاق فتنه ميباشد قراردارد.
هر آنچه اخبارحول موضوع الماجد انتشارمي يابد از فيلترينك اطاق فتنه گذشته و با اهداف خاصي منتشر ميشود.

 


 

مقامات نظامي و امنيتي لبنان و ساير گروه هاي مرتبط با دستگيري ماجد، به دلايلي از جمله شناسايي افراد و شبكه هاي مرتبط با القاعد و حاميان آنها، با مسكوت نگه داشتن ماجرا موافقت كردند، اما پس از اطلاع از برخي ارتباطات و تلاش ها براي از بين بردن پروژه، خبر دستگيري ماجد را منتشر كردند تا نقشه توطئه گران عملي نشود.

برخي رسانه هاي عربي معتقدند؛ ايران خبر دستگيري ماجد را منتشر و بر لزوم مشاركت در بازجويي و تحقيقات تاكيد كرد.

سازمان هاي اطلاعاتي امريكا نيز پس از دريافت گزارش! اعلام كردند اطلاعات دريافتي درباره دستگيري ماجد صحت دارد.

دولت سعودي پس از شكست طرح مخفي نگه داشتن خبر دستگيري، به طور رسمي خواستار انتقال ماجد به عربستان شد و اعلام كرد اين شهروند سعودي در فهرست افراد تحت تعقيب قرار دارد.
پس از آن خبرهايي درباره پيشنهاد سه ميليارد يورويي سعودي ها به مقامات لبناني براي تحويل دادن ماجد منتشر شد.

* نقشه سر به نيست كردن جعبه سياه

پس از آنكه مشخص شد شانس فراري دادن يا انتقال ماجد به عربستان بسيار كم و تقريبا غير ممكن است، تلاش ها براي افشا نشدن اطلاعات او شدت گرفت و عملا اقدام براي كشتن وي آغاز شد.
مقامات امنيتي لبنان اعلام كردند كه حملات عليه ايست‌ هاي بازرسي ارتش در صيدا با هدف فراري دادن و يا كشتن الماجد انجام گرفت، زيرا در آن زمان ارتش اين كشور در حال انتقال ماجد از صيدا بود.
يك مقام امنيتي لبنان تاييد كرد، نيروهاي عبدالله عزام و فتح الاسلام از انتقال وي به بيمارستان و ساعت مرخص شدن او مطلع بودند و پس از تاخير بازگشت وي، به دستگيري او پي برده و برنامه هاي نجات او را اجرا كردند.
نيروهاي امنيتي لبنان، همچنين موفق به كشف تحركات تروريست ها در اردوگاه عين‌الحلوه شدند و تعدادي از آنها را دستگير كردند.
* اهميت ماجد:
ماجد الماجد، به مدت بيش از ده سال به طور مستقيم بخشي از شبكه مالي القاعده را مديريت مي كرد و نه تنها بسياري از شخصيت هاي گروه ها و جناح هاي حامي القاعده و تكفيري ها را مي شناخت، بلكه از مبادلات مقطعي و موردي چهره ها و گروه هاي سياسي با اين شبكه ها نيز اطلاع داشت.
علاوه بر اين، او اطلاعات زيادي درباره سيستم مالي و مكانيسم سازماندهي گروه هاي تكفيري در عراق، سوريه و لبنان و نيز مشخصات سياسي، امنيتي، اقتصادي و نظامي آنها داشت و نحوه ارتباط آنها را نيز مي دانست.
الماجد، به طور قطع از طرح ها و پروژه هاي اخير عليه حزب الله و ارتش لبنان مطلع بود و اطلاعات مي توانست پرده از توطئه ترورهاي اخير نيز بردارد.
يكي از كارشناسان لبناني معتقد است، ترور محمد شطح، وزير دارايي سابق لبنان، كه درست يك روز پس از دستگيري ماجد رخ داد، از جمله مواردي است كه به دستگيري وي ربط داشت و اقدامي سريع براي فرار به جلو و از بين برد يكي از نقاط اتصال بود.
شطح مشاور صندوق بين‌المللي پول و مشاور سعد الحريري در اكثر برنامه هاي مهم داخلي و بين‌المللي رؤساي حزب المستقبل، از سران گرفته تا سفرا، به عنوان مشاور حضور داشت و بر فعاليت مالي و اقتصاد داخلي و بين‌المللي آنها نظارت مي كرد. شطح در صحنه‌ سياسي لبنان داراي مشي سياسي حزب المستقبل، يعني همسو با عربستان سعودي و غرب و ضد محور مقاومت (يعني حزب‌الله و سوريه و ايران) بود.
انجام ترور او كه روز جمعه، يعني يك روز پس از دستگيري ماجد رخ داد، به گفته مقامات امنيتي لبنان نياز به برنامه‌ريزي و اجراي دقيق داشته و نوع بمب‌گذاري نيز شبيه به ترورهاي امنيتي است كه سابقاً انجام شده‌اند.
به همين دلايل، دستگيري ماجد، نگراني و اضطراب را بر بسياري از چهره ها و گروه هاي لبناني حاكم كرده بود و اظهارات متناقض و متفاوت برخي مقامات لبناني درباره سرنوشت او نشانگر اين امر بود.
انتشار خبر وخامت حال ماجد، آن هم يك روز پس از اعلام خبر دستگيري او، اين نگراني را ايجاد كرد كه پروژه اي براي نابودي اين جعبه سياه القاعده لبنان در حال انجام است.
پس از انتشار خبر وخامت حال ماجد، شبكه المنار ، فروختن امنيت و سيادت لبنان به سعوي ها و مزدوران آنها را خيانت توصيف كرد و نسبت به توطئه سر به نيست كردن وي هشدار داد.
اما ساعاتي پس از اين هشدار، خبر مرگ الماجد، به علت بيماري كليوي منتشر شد.
ارتش لبنان اعلام كرد ماجد كه به علت وخامت شرايط جسماني به بيمارستان ارتش منتقل شده بود، حين مداوا مرد.
رئيس دادگاه نظامي ارتش لبنان نيز مرگ ماجد را تاييد كرد.

 


موارد مشكوك و قابل تامل 
- اطلاعات مربوط به ماجد چگونه به لبناني ها رسيده آيا سرويس هاي اطلاعاتي بزرگ بااهداف بالاتر او را فروخته اند .
- آيا كل ماوقع و پيشنهاد سه ميلياردي سعودي ها به لبنان يك داستان از پيش تعريف شده نبوده مثلا خود سعودي ها ماجد را فروخته و دراين معامله مرگ او نيز تعيين شده بود ( قبل از بازجويي ودادن اطلاعات بميرد)اين احتمال بسيارزياد است چرا كه ممكن است ماجد بعد از بمب گذاري دركنار سفارت ايران لورفته باشد .
- آنچه از نظر اطلاعاتي كل ماجرارا تحت الشعاع قرارميدهد اين نكته ميباشد كه ماجد درتور يك سرويس اطلاعاتي قرارداشته است.
-اين مطلب كه ماجد به بيمارستاني در لبنان مراجعه نموده بيانگر آنست كه امنيت مراجعه به بيمارستان تضمين شده وچه بسااو بارها و بارها به بيمارستان مراجعه داشته است .
- دستگيري او خود جاي سئوال است مثل اين مي ماند كه او همواره با لبناني ها نشست داشته و در آخرين نشست بدون اينكه احساس خطركند دستگيرشده است بخصوص اينكه او را محافظاني همراهي ميكرده اند.
- چرا سعودي ها تا اينقدرنسبت به درز اطلاعات از سوي ماجد نگران بوده اند.آياماجد خود يك افسر اطلاعاتي سعودي ها نبوده كه بدون اطلاع القاعده به آنها پيوسته است .
ملاحظات 
بااعتقادبراين كه هدايت كليه فعل انفعالات تروريستي در عراق و سوريه از اطاق فتنه غرب صورت ميگيردتصور براين است كه اطاق فتنه براي كمرنگ شدن خبر ماجدالماجدحادثه اشغال نقاطي در عراق را بوجود آورده است .
نظريه 
كليه فعاليت ها تروريست سوريه و عراق باواسطه هايي مانند بندربن سلطان تحت كنترل كامل سيا كه جزء كوچكي از اطاق فتنه ميباشد قراردارد.
هر آنچه اخبارحول موضوع الماجد انتشارمي يابد از فيلترينك اطاق فتنه گذشته و با اهداف خاصي منتشر ميشود.

دسته ها : شيطان بزرگ
يکشنبه 15 10 1392 9:6

منبع : سايت گوجق : www.goohag.ir

bandarالرمادي و فلوجه در استان الانبار صحنه درگيري سختي ميان ارتش عراق و القاعده يا همان دست نشاندگان وهابيت سعودي بود،آخرين خبرها حاكي از كشته شدن عبد الرحمن البغدادي از سركردگان القاعده دارددرسوريه نيز جنگ و درگيري ميان ارتش و تروريست ها ادامه دارد صحنه گردانان واقعي جنگ خانگي در بلاد اسلام نيز برادامه اين وضعيت دامنه زده وواژه

هايي مانند سني و شعيه را برجسته نموده تا اينگونه وانمود نمايند كه جنگ و درگيري و بمب گذاري در بلاد اسلامي از لبنان گرفته تا سوريه و عراق همه و همه ريشه در اختلافات فرقه اي دارد البته آنچه كه غربي ها را برآن داشت كه توجه خودرا به بلاد اسلام معطوف دارند خطر بازگشت جهان اسلام به روزهاي طلايي مسلمانان ؛ روزهاي طلايي كه مسلمين براندلس حاكم كردبااين مقدمه غربي ها برآن شدند كه برعليه اسلام اطاق فتنه تشكيل داده و ضمن بررسي فرصت هادر بلاد اسلام از سقوط پادگان نظامي شان يعني اسرائيل جلوگيري نمايند.
فرصت ها 
- بلاتكليف ماندن ارتش خونريزصدام 
پس از سقوط وكشته شدن صدام ؛ تعداد زيادي از جيره خواران صدام اعم از حزب بعث وطوايف طرفدار ومهمتر از همه لشگر او راهي جزء سيركردن شكم خود ازطريق لوله تفنگ نيافتندچرا كه تا قبل از سقوط صدام اينگونه آموخته بودند. لذا امكان مناسبي براي غربي ها براي تحت فشارقراردان دولت عراق محسوب گرديدند.عين اين وضعيت درخصوص گروهاي اسلامي كه باشوروي در افغانستان جنگيدند صادق است .
- نارضايتي گروه قابل توجهي از اهل تسنن سوريه نسبت به از دست دادن قدرت 
قبل خانواده اسد حكومت در دست فرقي تندرواز تسنن بود كه با افكارخرافي برمردم سوريه حكم ميراندنداين جماعت ارتباط ايدئولوژيك تنگاتنگي با خاندان وهابيت سعودي داشته و همواره در انتظار مساعدت از سوي آنان بسرميبردند. 
- وجود ديكتاتور هايي مانند قذافي 
قذافي ذاتا فردي ديكتاتور و ابله بود كه همه چيز را براي خود ميخواست ؛ ازحماقت هاي او همين بس كه حتي در سفرهاي اروپا يي شتر هاي خود را به همراه ميبرد تااز شير شتران بنوشد او با دايركردن چادرازنوع چادرنشينان بيابانگردنگاههاي تمسخر آميزي را متوجه خودمي نمود.
- بهارعربي 
بهار عربي بسرعت تحت كنترل غرب درآمد چرا كه بهار عربي همانند بدني بدون سريا تعداد زيادي سر بود (نداشتن رهبرجامع و الشرايط).
-وجود انقلاب هايي از نوع ايران 
احتمال انقلاباتي همانند ايران غرب را برآن داشت كه برحمايت دست نشاندگاني مانند وهابيت و شيوخ عياش منطقه بيافزايدتمايل آنان به نزديكترشدن به آمريكا خود فرصت ويژه اي را براي آنان بوجود آورد.
-جنگ درسوريه و امكان شناسايي و اعزام

alghede
جنگ درسوريه اين امكان و فرصت رابراي غرب بوجود آوردكه با ترفندهاي مختلف ضمن شناسايي تندروويا همان تروريست هامتمايل به افكار وهابيت تعداد زيادي از هم انديشان آنان را از اروپا بدان سو سوق دهند درخبرهاي آمده است ،روزنامه ليبراسيون:
تروريست‌هاي اروپايي از تركيه به سوريه مي‌روند/ حضور ۱۰۰۰ تروريست فرانسوي در سوريه
مجري فرصت ها 
مهره مناسب غرب براي اجراي نيات شيطاني دربلاد اسلام كسي نبود جزء بندربن سلطان چراكه او مدتها درآمريكا زندگي كرده بود و در اين مدت كاملا اسكن و مورد آموزش قرارگرفته بود - علت ديگري كه او انتخاب شد بجهت نياز او به حمايت بيشتر بجهت اختلافات خانوادگي در آل سعود بود تاريخ شيوخ منطقه و آل سعود بيانگر آنست كه براحتي يكديگر را بقتل ميرسانندوبراي تصاحب كرسي قدرت از هيچ كشتاري دريغ نميكنند- خبرها آمده است بندربن سلطان از ترورخانوادگي جان سالم بدربرددراين تروراو به مهماني دعوت شدو زيبارويي درليوان او سمي ريخت كه ظاهرا اين سم از قدرت نابودي كافي برخوردارنبود.(چه بسا سيا متوجه موضوع شده باشد و اين سم را ضعيف كرده باشد)

بندر و دختران
بندربن سلطان مجري مطمئن اطاق فتنه غرب 
بندربن سلطان نشان داد كه براي خوشي چندروز دنيا حاضراست هزاران هزاران كودك و بيگناه دريك دم كشتاركند،او بخود مي بالد كه هرلحظه اراده كند دستور انفجاري را صادرميكندو ياگروه گروه تروريست اعزام نمايد.چراكه او در مصونيت كامل غرب بسر ميبردو مفتخر به دريافت كارت سبزاز آمريكاست .
سود اطاق فتنه

index.jpg2
- بلاد اسلام هر آنچه در جنگ خانگي بسر برد بازارفروش تسليحات غرب داغ تر خواهد شد.
- مسابقه درجهت نزديك شدن به آمريكامسابقه اي كه در كشور مصر كاملا محسوس گشت؛مسابقه اي مابين اخواني ها و ارتش حاكم برمصر كه درنهايت ارتشي ها برنده شدند. 
- از هركدام از طرفين چه شيعه و سني كشته شوندخشم پنهان نسبت به يكديگر افزايش خواهد يافت وازسوي ديگر ازهركدام از طرفين كشته شوند بنفع اطاق فتنه است.
- هرج و مرج بنفع غرب است چرا كه همانندليبي مديريت نفت آن كشور را در اختيار غربي خواهدافتاد.
- دور شدن خطر از پادگان نظامي غرب (اسرائيل)در بلاد اسلام 
اسرائيل يا همان پادگان نظامي غرب در قلب جغرافياي اسلام زميني است كه به هرقيمت ممكن ميبايست باقي بماندلذابسط اختلافات فرقه اي در بلاد اسلام اين پادگان را ازخطرمصون نگه ميدارد.
توجيه آمريكا درخصوص حمايت از تروريست هايي مانند القاعده وجبهه النصره
اگر از امريكايي پرسيده شود با توجه به علني شدن حمايت آنان از گروهايي مانند القاعده و جبهه النصره و... پاسخ خواهند داد شايد به ظاهر ما از آنان حمايت نماييم ولي واقعيت انست كه ما با نزديك شدن به آنان بانك اطلاعاتي خود را درخصوص اينگونه گروه ها افزايش خواهيم داد.

دسته ها : شيطان بزرگ
شنبه 14 10 1392 11:28

 

درخبرها آمده بود بندربن سلطان با مسعود رجوي دررابطه با بمب گذاري و خرابكاري در ايران به تفاهم رسيده است مسعود رجوي و بندربن سلطان را قبل ازاينكه دو سرباز دشمن بدانيم بايد يك انديشه محسوب نماييم انديشه اي كه تازگي ندارد واز ابتداي جامعه سياسي بشر تا كنون ادامه داشته و بعد از اين هم ادامه خواهد داشت دراين انديشه سياسي فرديا گروه وياطايفه ضعيف براي زيست بهتر ، خود را به يك قدرت بزرگ مي چسباند و درپناه او تلاش ميكند كه بر اكثريت حاكميت نمايد.

 وهابيت سعودي و بسياري از شيوخ عربي منطقه با اين روش بركرسي قدرت تكيه زده اند آنان با اتكاءبرقدرت هاي بزرگ زندانها ؛ شكنجه گاهها ايجادكرده و مردمان خويش را به حبس ميكشندبدون اينكه نگران از دست دادن كرسي قدرت باشند بحرين ووهابيت سعودي بدترين جنايات را درحق مردم خود روا داشته وتاآنجاپيش ميروندكه زنان را از رانندگي محروم مي سازندولي كسي نيست كه دم برآورد و اعتراض نمايد چراكه قدرت بزرگ و شيطاني آمريكا از آنان دفاع نموده و درصورت لزوم بياريشان ميشتابدهنگامي كه صدام كويت را يكي از استانهاي عراق اعلام و بدانجا لشگركشيد آمريكا بياري حاكم كويت شتافت و مجددا او را بركرسي قدرت نشاند.

مسعود رجوي جزء گروهي است كه درزمان شاه چند آمريكايي را تروركردو پس از دستگيري به مرگ محكوم شداو راهي جزء اين نداشت كه يا تحت حمايت قدرتي بزرگ درآيد يا طناب داررا همانندسه رفيق محكوم خود به گردن آويزداو بواسطه برادرش كه درفرانسه زندگي ميكرد و بادولت هاي غربي حشر و نشر داشت تحت حمايت آمريكا قرارگرفت.

رفتارمسعود رجوي پس از وقوع انقلاب در ايران نشان دادكه او همانند وهابيت سعودي كه اندك زماني قبل خود را به انگليسي چسباندو كرسي قدرت در حجاز را از عثماني ها ربود خود را به آمريكايي ها چسبانده و تا آنجا پيش رفت كه دركنار مهاجمان بعثي عراق برعليه ملت خود جنگيد.

او وبندربن سلطان مديريت بسياري از انفجارات و ترورهارا انجام داده اند و بدون اينكه تحت تعقيب بين المللي قرارگيرندبه حيات خويش ادامه ميدهند چراكه قدرت شيطاني آمريكاحامي آنهاست درحقيقت پيروان اين انديشه و قدرت هاي شيطاني لازم و ملزوم يكديگرند آمريكا از ايندو درجهت فشار بردولتهايي مانند ايران سوريه وعراق استفاده نموده ودرمقابل آنان نيز مبرااز هرگونه بازخواست و پيگردبين المللي خواهندبود.

امروز بركسي پوشيده نيست كه حتي يك بمب در عراق منفجر نميشود مگراينكه قبلا فرمان آن در اطاق فتنه به سركردگي آمريكا صادرشده باشد بندربن سلطان آزاداست كه گروه گروه تروريست به سوريه اعزام كندولي اگر يك نفراز سپاه پاسداران ايران در سوريه ديده شود غوغاسالاري رسانه هاي زنجيره اي استكبارسازمان ملل وارد صحنه نموده و ايران موردبازخواست قرارميگيرد .

صاحبان عكس هاي زيرمسعود كشميري و كلاهي صمدي دو تروريست تحت مديريت مسعود رجوي كه يكي حزب جمهوري اسلامي و ديگري دفتر رياست جمهوري را منفجر كرد هم اكنون تحت حمايت غرب به زندگي خود ادامه ميدهند چراكه قدرت بزرگ اينگونه ميخواهد.

  

 و اينجاست كه معناي بت پرستي نوين معنا پيدا مي كند در واقع انديشه انگلي وهابيت سعودي چيزي نيست جزء بت پرستي ؛ وهابيت با توسل به انگليسي  هابرعليه عثماني شوريدندو بركرسي قدرت تكيه زد و همواره متكي به قدرتهايي مانند انگليس و آمريكا قرارگرفتندقدرتهايي كه درصورت لزوم براحتي سرآنان را(همانندصدام حسين ) زيرآب خواهدكرد.

بانك الله اكبر نقطه مقابل بت پرستي است الله اكبريعني ؛ قدرت اول جهان را خداوندمحسوب كردن و استمدادخواستن از او قدرتي كه برهمه چيز قادر و توانا است و تنها دوستي با او قابل اطمينان است .

 

منبع :www.goohag.ir

 
 
 
 

X

دسته ها : شيطان بزرگ
پنج شنبه 12 10 1392 10:52


شياطين  سياه جهان را بشناسيد

 
 
 

اگرچه تروريسم پديده جديدي نيست، اما تروريسم جديد  پديده‌اي خاص است.ادبيات تروريسم ومطالعات مربوط به اين پديده بين‌المللي پس از ۱۱  سپتامبر چهره جديدي به خود گرفته است.

تروريسم پديده اي است كه حد ومرز نمي شناسد و اگر مجال پيدا كند با هر  آنچه كه دردست دارد، دنيا و هر آنچه كه در او هست را به خون و آتش مي كشد. حال با  توجه به اهميت موضوع و آشنايي هرچه بيشتر با تروريست هايي كه درزمره «خطرناكترين  تروريست هاي جهان» قرار دارند وهم اكنون نيز از سوريه و عراق و پاكستان گرفته تا  لبنان و افغانستان و سومالي و ليبي و . . . را جولانگاه اقدامات تروريستي خود ساخته  اند.
 

حال به معرفي شماري از اين تروريست هاي خطرناك كه عمدتاً در غرب آسيا و  مشخصاً در سوريه فعال بوده و نظم و امنيت و ثبات و آرامش اين منطقه را به قهقرا  كشانيده اند، مي پردازيم.

 

                              ايمن الظواهري

 

تروريست

 

«ايمن محمد ربيع الظواهري» سركرده مخوف ترين شبكه تروريستي جهان يعني  القاعده، فردي كه آمريكا براي دستگيري اش 25 ميليون دلارجايزه تعيين كرده است،  نفرنخست اين فهرست مي باشد. وي متولد سال ۱۹۵۱ در شهر معادي در نزديكي قاهره است كه  در سال 1974 و در سن ۲۳ سالگي در رشته پزشكي (جراحي) از دانشگاه قاهره با درجه  ممتاز فارغ‌التحصيل شد. او در سن ۱۴ سالگي با پيوستن به يك گروه اسلامگرا در مصر پا  به جهان سياست گذاشت. در سال 1979 به عضويت گروه جهاد اسلامي مصر درآمد و پس از  ترور انور سادات رئيس جمهور مصر به اتهام شركت در قتل وي بازداشت و به چهار سال  زندان محكوم شد. پس از رهايي از زندان در سال ۱۹۸۴، در اوج جهاد بر ضد شوروي وارد  افغانستان شد.

 

نخستين ديدار او با بن لادن در سال ۱۹۸۶ در پاكستان اتفاق افتاد. پس از  بازگشت به مصر در سال ۱۹۹۱ «نتيجه تلخ» را در سرزنش ميانه روي اخوان المسلمين مصر و  توجيه جهاد پخش كرد. در سال ۱۹۹۲ به بن لادن در سودان جايي كه هر دو درپناه حسن  ترابي قرار گرفتند پيوست. درسال ۱۹۹۶ ازسودان اخراج شد و با بن لادن و 400 تن ديگر  از تروريست هاي القاعده دوباره به افغانستان برگشت. وي در دسامبرهمان سال، به منظور  ايجاد يك پايگاه، به چچينيا رفت. اما درآنجا به جرم ورود غير قانوني دستگير و به شش  ماه زندان محكوم شد.  پس از آنكه بن لادن با پرداخت پول، وي را از زندان رها ساخت  الظواهري به افغانستان بر گشت.

 

در سال 1996 الظواهري به عنوان خطرناك ترين و جدي ترين كسي كه قادربه  انجام عمليات تروريستي بر ضد آمريكاست، معرفي شد. وي مدتي را نيز به دليل تلاش براي  عضوگيري و اعزام نيرو به منطقه چچن براي مبارزه با نظاميان روسيه تحت تعقيب نيروهاي  امنيتي روسيه بود. در سال ۱۹۹۸، با انتشار بيانيه مشترك با بن لادن، جهاد اسلامي  مصر را رسماً به القاعده ادقام نمود و در نهايت در سال 2011 پس از هلاكت بن لادن،  رهبري القاعده را بدست گرفت.

 

الظواهري متهم به سازمان دادن چندين عمليات تروريستي، از افغانستان تا  مصر و از شرق افريقا تا نيويورك مي باشد. وزارت امور خارجه آمريكا مبلغ ۲۵ ميليون  دلار جايزه نقدي را براي اطلاعاتي كه به دستگيري يا كشته شدن او منجر شود، اختصاص  داده است. هم اكنون گمان مي‌رود كه وي در مرز بين افغانستان و پاكستان به سر  مي‌برد.

 

            ناصر الوحيشي (ابو بصير)

تروريست

دومين فرد فهرست «ناصر الوحيشي» رهبر سازمان القاعده در شبه جزيره  عربستان‌ است كه تقريباً 36سال دارد و منشي مخصوص اسامه بن لادن در افغانستان بوده  است. او بعدها از افغانستان به كشورش يمن رفت و در آنجا زنداني شد تا اينكه در  نهايت سال 2006 موفق به فرار از زندان گرديد. وي مدت هاست تحت تعقيب سازمان هاي  اطلاعاتي و امنيتي آمريكا مي باشد. الوحيشي اختيارات اجراي حملات فراتر از مرز يمن  را دارد و واشنگتن و صنعا با وجود تلاش هاي دامنه دار، موفق به دستگيري او نشده  اند. طرفداران او هم اكنون نيز در جنوب يمن فعال هستند.


                         ابراهيم العسيري

توريست

فرد سوم «ابراهيم العسيري»‌ 31 ساله است كه مغز متفكر القاعده در جزيره  العرب و سازنده بمب هاي اين شبكه به شمار مي رود. وي كسي كه توانسته است خطرناك  ترين انواع اين بمب ها را توليد كند. حتي گفته مي شود او مبتكر نوعي بمب به نام  «بمب شلواري» است كه در كريسمس سال 2009 نزديك بود يك هواپيماي آمريكايي را بر فراز  ديترويت سرنگون كند. يا بمب هايي كه به صورت جوهر پرينتر كامپيوتر بود  و او توانست  دو نمونه از آن ها را به وسيله هواپيما پيش از كشف آن ها در دوبي و لندن به مقصد  آمريكا بفرستد اما از بارزترين ابتكارهاي العسيري اعزام برادرش براي اجراي عمليات  انتحاري در سال ۲۰۰۹ ميلادي بود. اين عمليات عليه محمد بن نايف وزير كشور عربستان  كه در آن زمان معاونت اين وزارت خانه را برعهده داشت، اجرا شد. اما وي جان سالم به  در برد. اين ترور اولين باري بوده است كه در آن العسيري در آن از ماه شيميايي  «بي.ان.تي.ان» استفاده كرد، اين ماده يك پودر سفيد بدون بو است كه دستگاه هاي اشعه  ايكس قادر به كشف آن ها نيستند.


 

         ابومحمد الجولاني معروف به  الفتاح

تروريست

 

فردي بعدي در اين فهرست، «ابومحمد الجولاني» معروف به الفتاح نام دارد  كه هم اينك رهبري خون آشام ترين گروه تروريستي در سوريه  يعني جبهه النصره وابسته  به القاعده عراق را بر عهده دارد. گروه تروريستي جبهه النصره وابسته به القاعده كه  برخي حتي آن را نام مستعار القاعده عراق مي دانند وگفته مي شود هم اينك حدود 10  هزار نفر نيرو دارد، در سال 2012 و همزمان با آغاز بحران در سوريه تشكيل شد كه  عناصر آن به اقدامات وحشيانه بسياري در اين كشور دست  مي زنند.

اطلاعات درباره الجولاني بسيار اندك است و حتي تابعيت او روشن نيست اما  گمان مي رود كه به عنوان يك جنگجو در عراق تجربه داشته باشد، اما بر اساس تحقيقات  مؤسسه كيليام درامورافراط گرايي در لندن، الجولاني همواره درنشست ها حتي با  فرماندهان ارشد ديگرچهره خود را مي پوشاند.گمان مي رود وي فردي سوري باشد كه روابط  مستحكمي با ابومصعب الزرقاوي سركرده كشته شده القاعده در عراق و شبكه فعلي القاعده  در عراق داشت و دارد.


                                               ابوبكر  البغدادي (الكرار)

تروريست

«ابوبكرالبغدادي» ملقب به الكرارنيز يكي ازتروريست هاي خطرناك جهان است  كه «دولت اسلامي عراق وشام» يعني «داعش» را رهبري مي كند.اما البغدادي چگونه به يك  تروريست خون آشام تبديل شد. واقعيت اين است كه نيروهاي آمريكايي با زنداني كردن  «ابراهيم عوض ابراهيم علي البدري» كشاورز 33 ساله عراقي به مدت سه ماه در سال 2005  ميلادي در واقع به طور غيرمستقيم به تربيت يكي از فرماندهان القاعده در خاورميانه  كمك كردند. البغدادي از جمله تروريست هاي مخوفي است كه طي مدت اخير توانسته است  حملات تروريستي متعددي در كشور عراق را تشديد كند. به طوري كه علاوه بر ترور شخصيت  هاي سياسي و نظامي، روزي نيست كه عراق خالي از انفجارهاي خونين عليه شهروندان عادي  و بخصوص شيعيان باشد. سي ان ان درباره او گفته است البغدادي آمادگي هرگونه حمله اي  از جمله حملات صرفاً با انگيزه هاي مذهبي را دارد. البغدادي مسؤل مستقيم تعداد روز  افزون كشته شدگان بيگناهي است كه در عراق به كام مرگ كشيده مي شوند. آمريكا براي  دستگيري او جايزه اي معادل 10 ميليون دلار تعيين كرده است.


                                                احمد  عبدي جودان

تروريست

 

تروريست بعدي «احمد عبدي جوداني» معروف به مختار ابوالزبير نام دارد كه  رهبر «جنبش الشباب» سومالي به شمار مي رود. آمريكا براي دستگيري او مبلغي معادل 7  ميليون دلار تعيين كرده است. جنبش الشباب به وسيله او به يك متحد رسمي القاعده  تبديل شد و تحت فرمان آن قرار گرفت. رسانه هاي غربي وآمريكايي جوداني را براساس  اندك عكس هاي انتشار يافته از وي فردي بسيار لاغر توصيف مي كند. جوداني ترجيح مي  دهد كه به جاي حضور علني نوار صوتي ضبط و منتشر كند.


                           سراج الدين  حقاني

تروريست

 

سراج الدين حقاني نيز يكي از تروريست هاي وحشتناك مي باشد كه فرزند جلال  الدين حقاني رهبر و مؤسس شبكه تروريستي حقاني يكي از مخوف ترين شبكه هاي تروريستي  جهان مي باشد. وي مسؤل بعضي ازخونين ترين حملات در كابل درسال هاي اخير بوده است  وروابط مستحكمي نيز با القاعده و طالبان دارد. آمريكا اين مرد ۴۰ ساله را مسؤل كشته  و زخمي شدن بيش از يك هزار سرباز آمريكايي در افغانستان دانسته و براي دستگيري اش ۵  ميليون دلار پاداش تعيين كرده است.

علاوه برتروريست هاي فوق بايد از «ابوبكر شيخو» رهبرجنبش بوكوحرام  درنيجريه كه براي دستگيري وي مبلغ 7 ميليون دلارجايزه تعيين شده است نيزبه عنوان  يكي از خطرناكترين تروريست هاي جهان نام برد. همچنين «دوكو عمروف»‌ رهبر گروه  «امارت اسلامي قفقاز» را هم بايد به اين ليست اضافه نمود كه وي سرپرست گروهي چچني  است .

آمريكا براي دستگيري او نيز جايزه اي معادل 5 ميليون دلار تعيين كرده  است. اين افراد درحالي همه از تروريست هاي شناخته شده معرفي شده اند كه همه در كادر  رهبري القاعده قرار دارند و يا از آن پيروي مي كنند؛ القاعده اي كه سازمان اطلاعات  آمريكا و انگليس با پول سعودي ها آن را تشكيل دادند و بر اساس شواهد بسيار همچنان  كنترل آن را در دست دارند.

اما نكته اي كه درپايان بايد به آن اشاره نمود اين است كه تمامي اين  گروه هاي تروريست كه بحران سوريه بيش ازپيش موجبات احياي آن ها را فراهم كرد،  دوپشتبان بزرگ نيز در پست سر دارند كه از هر لحاظ آن ها را تأمين مي كنند: يك  پدرخوانده يا همان پدر معنوي و دوم حامي مالي و سياسي كه در اين باره از «يوسف  القرضاوي» از رهبران افراطي وهابي و سلفي مصر به عنوان پدرخوانده و پدر معنوي و  همچنين از بندر بن سلطان رئيس دستگاه جاسوسي عربستان به عنوان حامي بزرگ مالي اين  تروريست ها بويژه تروريست هاي سوري ياد مي شود.


 يوسف القرضاوي؛ پدرخوانده و مفتي اعظم تروريست هاي خطرناك  جهان  

تروريست

 مفتي «يوسف القرضاوي» معروف به «مفتي ناتو» كه از او به عنوان پدرخوانده  تروريست هاي سوري ياد مي شود، از رهبران افراطي وهابي و نزديك سلفي‌هاي مصر است كه  با رفتارها و فتواهاي جنجال‌برانگيز خود چهره خشن و زشتي از اسلام را در غرب به  نمايش گذاشته است.

 قرضاوي 87 ساله كه روابط پنهان و مرموزي با موساد و كنگره آمريكا دارد،  در روستايي نزديك رود نيل به دنيا آمد؛ در سال ۱۹۵۳ مدرك عالي دانشكده اصول دين و  در ۱۹۵۴ مجوز تدريس در اين دانشگاه و در ۱۹۶۰ مدرك كارشناسي ارشد مطالعات عالي علوم  قرآن و سنت و در سال ۱۹۷۳ مدرك دكتري را از دانشكده اصول دين دريافت كرد. از فتواي  قتل عام مردم سوريه گرفته تا قتل نوري المالكي و حلال بودن نوشيدن جرعه‌اي مشروبات  الكلي تا نفرين ايراني‌ها در حج، تنها بخشي از اظهارات و فتواهاي جنجال‌برانگيز  قرضاوي است ،كه وي را به چهره‌اي مرموز تبديل كرده است. شايان ذكر است يكي ابزارهاي  پيشبرد اهداف ضد سوريه‌اي قطر و عربستان در سوريه شيخ قرضاوي است. مفتي مصري كه به  تازگي حكم بازداشت وي توسط دولت موقت مصر صادر شده است، وام‌دار پادشاه قطر و رابطه  نزديكي با وهابيون سعودي دارد با نفوذ بالا در ميان تروريست هاي حاضر در سوريه ،  همواره با فتواهاي عجيب و غريب خود آن‌ها را ترغيب به قتل عام مردم اين كشور كرده  است. گفته مي‌شود ترور علامه البوطي به دنبال صدور فتواي القرضاوي بوده است كه  عنوان كرده بود خون تمام كساني كه از اسد حمايت مي‌كنند، حلال است.


       بندر بن سلطان، حامي بزرگ تروريست هاي مخوف در  جهان

ترويست

 در نهايت اينكه بندر بن سلطان رئيس دستگاه جاسوسي آل سعود را شايد بتوان  مخوف‌ترين چهره اطلاعاتي منطقه خواند. مردي كه اگر نبود حمايت‌هاي بي‌چون و چراي  دولت عربستان از وي و رابطه خويشاوندي‌اش با خانواده سلطنتي، پتانسيل تبديل به  «قابل تعقيب‌ترين تروريست تاريخ» بعد از بن لادن را داشت.

انفجاري در خاورميانه رخ نمي‌دهد و تيري از چله تروريست‌هاي خطرناك، از  عراق و لبنان تا سوريه و الجزاير واز آسياي ميانه و قفقاز تا ليبي و . . .‌‌ رها  نمي‌شود مگر اينكه ردپايي از بندر را بتوان درآن يافت. درحقيقت بندر مياندارپيشبرد  اهداف سياست خارجي عربستان در روزگاري است كه سعودي‌ها نتوانسته‌اند كارايي چنداني  در ميز مذاكره از خود نشان دهند.

به عبارتي هرچه ازديپلماسي وقدرت چانه زني سعودي‌ها دربحران‌ها كاسته  مي‌شود، بندر آن را با ماشين‌هاي بمب گذاري شده وحمايت بي‌چون وچراي تسليحاتي ومالي  از تروريست‌هاي دست‌پرورده مدارس مذهبي پاكستان و عربستان پر مي‌كند. شايد اگر  حمايت‌هاي بندر از ده‌ها گروه سلفي فعال در جنگ سوريه نبود، بشار اسد خيلي زود‌تر  از اين‌ها مي‌توانست از چاهي كه ديگران برايش كنده‌اند و خود هم به افتادنش در آن  كمك كرد، خارج شود. بندر اين روز‌ها يك تنه با كمك حمد بن جاسم قطري شورشيان سوري  را تغذيه مالي و تسليحاتي مي‌كند؛ اگر چه با چراغ سبز غرب.

اين درحاليست كه «آليس شال اوگاخ» وبلاگ نويس سوئيسي مي نويسد: بندربن  سلطان در بسياري ازفعاليت هاي تروريستي دست دارد ودر تشكيل شبكه القاعده و حملات  يازده سپتامبر سال 2001 ميلادي در آمريكا و حمله با گاز شيميايي به غير نظاميان در  سوريه و همكاري‌ با اسرائيل عليه ايران و اخوان المسلمين در مصر دست دارد.

ضمن اينكه «برنار اسكاوارسيني» رئيس سابق اداره مركزي سازمان اطلاعات  داخلي فرانسه نيز دركتابي با عنوان «سازمان اطلاعات فرانسه . .چالش هاي جديد» نقش  بندربن سلطان در حمايت از گروه هاي خشن تروريستي را در بحران ها از افغانستان گرفته  تا مديترانه و مصر و شمال آفريقا برملا كرده و نقش بزرگ و مؤثر عربستان را در حمايت  مالي و آموزش به اصطلاح جهادي ها در سوريه تشريح كرده است.

ملاحظه و نظريه

آنچه مسلم است درنهايت تمامي اين تروريست تحت حمايت آمريكايي ها قرارداشته و اين حمايت آمريكايي هاست   به ادامه حيات آنان كمك مي كند؛ البته آمريكايي بيشتر حمايت ها ي خود را بواسطه وهابيت و قطر صورت مي دهند سرويس اطلاعاتي آمريكا و دستگاه ديپلماسي وهابيت سعودي توانسته است اين گروها را درزيرچتري قراردهد كه دسته آن چتر كسي نيست جزء بندربن سلطان و بندر بن سلطان كسي نيست جزء كسي مدتها در آمريكا درپست سياسي عربستان خدمت كرده و زمان لازم براي آموزش هاي سيا را داشته است بندربن سلطان وقتي به بلاد اسلام بازگشت كه سراسر كشورهاي عربي را بهار عربي فراگرفته بود .

استدلال ديگر - اين تروريست در عراق و سوريه وافغانستان چه اهدافي را دنبال ميكنند آيا غير اينست كه ترورو انفجاراتي كه انجام ميدهند بنفع آمريكايي ها و اسرائيلي هاست اگر واقعا آنان دشمن آمريكايي ها باشند افغانستان پراست از سربازان آمريكايي

دسته ها : شيطان بزرگ
پنج شنبه 12 10 1392 6:15

سياست هاي شيطاني

درحالي كه اوباما مي گويد تحريم سنا برعليه ايران را وتو خواهد سناتورليندزي گراهام گفت وي بدنبال تضمين يك طرح غير قابل وتواست براي چنين طرحي بايد دست كم 67سناتور به آن راي مثبت داده اباشند.

 آمريكايي ها هرگز نمي توانند حتي يك قدم با صداقت بردارند گفته اوباما و موضع گيري سنا همه وهمه از يك مركز هدايت ميشود درواقع اينطور نيست كه آمريكايي هابدون يك برنامه ازقبل تعيين شده حركت نمايند - اگر قراربوداختلافاتي مابين سنا و كاخ سفيد برسرحل مسئله هسته اي ايران بوجود آيدمي بايست اندك زماني قبل كه گفتگوهاي محرمانه  مابين ايران و آمريكا در عمان صورت گرفت خودنمايي ميكرد و به نشريات كشيده ميشد پس اين هياهو و جنجال آمريكايي  چه معنايي دارد كه از يكسو كاخ سفيد به ادامه گفتگو تمايل دارد وازسوي ديگر سنا چماق تحريم را نمايان مي سازد.

استنباط اينست كه

بدون هيچ شك و شبه كاخ سفيد وسناهر دو از يك ستاد فرمان ميگيرندبا اين تفاوت كه هركدام مامور به گفتن مطلب خاص ميباشند يكي تهديد ميكند ديگري به نرمي سخن ميگويد.

يكي چماق تحريم را بالاي سرايران قرارميدهد وديگري دست دوستي دراز ميكند . اين وضعيت چند فايد ه براي آمريكايي ها دارد اول اينكه ؛ خود را در موضع برترنشان داده و اقتدار ابرقدرتي خود را حفظ ميكنند-دوم ، بنوعي از آزردگي دوستان عرب مانند آل سعود دلجويي به عمل ميآورند-سوم به عموم مردم اينگونه القاء ميكنند كه اين تحريم هاي آمريكا بود كه ايران را برسر ميز مذاكره كشاندنه موقعيت و اقتدار ايران .

چيزي ك با كاخ سفيد منافات دارد صداقت است آنان درشرايطي نيستند كه قادر به بروز صداقت باشند چراكه صداقت براي آنان تبعاتي را به همراه دارد كه مهمترين آن خدشه دار شدن هيبت ابرقدرتي آنان است .

امريكا همواره نشان داده كه حتي با دوستان و نوكران خود صداقت نداشته وهنگامي كه منافعش باخطر مواجه شود هزاران دوست را فداي منافع خود ميكند بركسي پوشيده نيست كه صدام وعده ووعيد آمريكا به ايران حمله كرد وجنگ هشت ساله را به راه انداخت وبه اشاره آمريكايي ها به كويت لشگركشيدوفرجام او آن گرديد كه بدست آمريكايي ها بدار آويخته شد.

پيروان علي عليه السلام با اينگونه رفتار بيگانه نيستندبياد مي آورند زماني  كه معاويه  امر عاص را به حكميت فرستاد همانند امروزآمريكا زيرتعهدوصداقت خود زد و رفتاري شيطاني انجام داد ولي درمقابل علي عليه السلام حتي حاضر نشددرموقعيت ضعف معاويه اجازه حمله به او دهد چراكه علي كسي نبود تعهدي را امضاء كندو نقص كننده آن باشد(علي آن لحظه متعهد به قرارترك مخاصمه بود).

 علي تا آن ميزان به تعهدات خود پايبندبود كه خبيث ترين دشمن او امر عاص هنگامي كه مرگ خود را در كارزار با علي حتمي ديدخود را بي سلاح و برهنه كرداو ميدانست كه علي برروي بي سلاح شمشيرنخواهد كشيد. علي از پشت سر بردشمن شمشيرنخواهد زد و بقول و وعده خود متعهداست. 

دسته ها : شيطان بزرگ
يکشنبه 1 10 1392 16:48

اطاق فتنه

اطاق فتنه به رهبري آمريكا با اعضاء غربي ؛ تشكيل جلسه داد ورئيس (آمريكا) آخرين وضعيت اطاق فتنه در مقابل جهان اسلام را چنين بيان كرد:

 - مصرهمچنان تحت كنترل  قراردارد،گرچه بازي هاي متعارف دفاع از دمكراسي در رسانه ها تا آنجا پيشرفت كه نظاميان خودي (مصري ) باورشان شده بودكه نسبت به رفتار آنان ناخشنود هستيم . بمنظور دلجويي ازآنان در نظر است كه كمك هاي مالي 1.6ميليارددلاري آمريكا به آنان ازسرگرفته شود .

- تروريست هاي تحت كنترل در عراق و سوريه وليبي همچنان به ماموريت هاي محوله مشغولند، ماموريت تروريست عراق ايجاد جنگ فرقه اي ميان مسلمان مي باشد لذا فرصت ايام محرم فرصت خوبي بودتاباكشتار زائرين كربلابه اهدافمان نزديك شويم- تروريست ها درسوريه به جنايات و كشتار مردم ادامه ميدهندگرچه اوضاع و احوال آنان اصلا خوب نيست وپيشروي هاي ارتش سوريه آنان را درتنگنا قرارداده نياز به گفتن نيست كه كنفرانس ژنو بيشتر بمنظور كمك به آنان است تا حل بحران سوريه - در ليبي تروري را انجام شد تا همگان بدانند ليبي اوضاع آرامي ندارد به هم ريختگي ليبي بنفع ماست چرا كه كنترل نفت را همچنان حفظ خواهيم كرد و گروه ها درجهت جلب رضايت ما به مسابقه ادامه خواهند داد .

- با ايران نرمش توام با حفظ اقتدار ابرقدرتي صورت گرفته است از يك جهت ميبايست ايران را راضي كرد و ازسوي ديگر جلو رنجش دوستان عرب مانند آل سعود را گرفت همچنين نرمش ما ميبايست درنهايت ظرافت صورت گيردواينطور استنباط نگردد كه ما مجبوربه باج دهي به ايران شده ايم .

رئيس اطاق فتنه درپايان شعار هميشگي راياد آورشد وگفت :بياد داشته باشيم اگر مسلمين متحدشوندسروري و بزرگي آنان بارديگر برجهان مستولي خواهدشد.پس جنگ خانگي در بلاد اسلام را همواره زنده نگه داريم  .

دسته ها : شيطان بزرگ
شنبه 30 9 1392 15:50
وهابيت ستون پنجم دشمن

 

فيلم جنجالي «ملك الرمال» به فارسي پادشاه شن ها، كه درباره زندگي ملك عبدالعزيز مؤسس و بنيانگذار خاندان آل سعود و غلبه گفتمان شوم وهابيت و سلفي گرايي بر ديدگاه ها و انديشه هاي فكري و عملكردهاي رفتاري اين خاندان ساخته شده، به نوعي خاص افشاگر جنايات و توطئه ها و دسيسه افكني هاي آل سعود در جهان اسلام بويژه سوريه و فلسطين مي باشد و همينطور داستان زندگي ملك عبدالعزيز بنيان‌گذار عربستان سعودي و نحوه تسلط وي بر حجاز و نجد را با كمك انگليسي‌ها به تصوير مي‌كشد، در حالي طي روزهاي اخير در سوريه مورد اكران قرار گرفت كه نمايش آن در دمشق با واكنش شديدي از سوي مقامات سعودي همراه شده است.

 نخستين اكران افتتاحيه فيلم سينمايي پادشاه شن ها كه ساخت آن قبل از بحران سوريه آغاز شد، در 11 سپتامبر ۲۰۱۳ در منطقه «هاي ماركت» واقع در مركز لندن بوده كه پس از اكران آن، سعودي ها تلاش هاي زيادي داشته اند تا از اكران مجدد فيلم جلوگيري به عمل آورند اما اين فيلم در نخستين اكران خود در دمشق با وجود تمهيدات شديد امنيتي در محل سالن اپراي اين شهر با استقبال خيل عظيمي از هنرمندان، اهالي رسانه، خبرنگاران و چهره هاي سياسي سوري و غير سوري مواجه شد.

اكران فيلم در سوريه

پادشاه شن ها

پيش از اكران فيلم مذكور و در حين پخش آن چهار گلوله خمپاره به اطراف سالن اپرا شليك شد اما همه تماشاچيان بي توجه به اين شليك ها تا پايان در سالن نمايش حاضر بودند، چنانكه حتي آتش خمپاره ها هم نتوانست از اكران اين فيلم سينمايي در مركز دمشق جلوگيري كند.فيلم پادشاه شن ها بر اساس خاطرات «جان فيليبي»، جاسوس انگليسي با نام مستعار عبدالله المهتدي و همچنين، توجه به 32 منبع تاريخي ديگر تهيه شده است. در اين فيلم كه براي پخش گسترده تر در جهان به زبان انگليسي ساخته شده، علاوه بر بازيگران سوري، بازيگراني از ايتاليا، انگليس، تركيه و لبنان ايفاي نقش داشته اند. بازيگران اين فيلم كه به گفته انزور، مستقل از دولت سوريه و با هزينه 13 ميليون دلاري ساخته شده، «ماركو فوشي» در نقش دوران جواني ملك عبدالعزيز و «فابيو تستي» هنرپيشه ايتاليايي در نقش سالمندي ملك عبدالعزيز هستند و در كنار آن ها بازيگراني از انگليس، تركيه، سوريه و لبنان نيز حضور دارند. بخش خصوصي براي ساخت اين فيلم كه در سه كشور كار فيلم برداري آن انجام شده 13 ميليون دلار هزينه داشته است. گفته مي شود، مراحل ساخت اين فيلم از سال ۲۰۱۰ آغاز شد و دو سال به طول انجاميده است.

انگليسي مسيرندكه همه بدانند وهابيت سعودي ساخته وپرداخته دستگاه جاسوسي آنان است

پادشاه

چكيده فيلم

داستان پادشاه شن‌ها كه برملاكننده جنايت‌هاي بنيان‌گذار عربستان سعودي و افشاگر سياست‌هاي امپرياليسم غربي است، در مورد «عبدالعزيز بن عبدالرحمن بن آل سعود» بنيانگذار آل سعود و سفر او بعد از تبعيد در كويت و سپس تسلط وي بر رياض و پايان دادن به سلطنت آل رشيد و انتقال او به نجد، حائل و سپس حسا در سال ۱۹۲۱ و همچنين سركوب خاندان شريف هاشمي با همكاري جاسوس مشهور انگليسي «جان فيلبي» ملقب به شيخ عبدالله المهتدي است. پادشاه شن‌ها كه فيلمي «تابو شكن» است، علاوه بر افشاي جنايت‌هاي بنيان‌گذار عربستان سعودي، امپرياليسم غربي را نيز به عنوان عاملي كه پادشاه را برده خود ساخته، به نمايش مي‌گذارد.

اين فيلم در واقع به گونه‌اي ساخته شده است كه ضمن به تصوير كشيدن سيره زندگي «عبد العزيز آل سعود»، بنيانگذار پادشاهي عربستان سعودي، جزئيات توجه وي به اعمال حكم حد يا شمشير و سوء استفاده از قرآن كريم و سخن خدا در راه تحقق خواسته‌هايش براي دستيابي به ثروت‌هاي كشور عربستان و نفت آن را ترسيم مي‌كند.همچنين بخش‌هايي از اين فيلم توافق دو جانبه انگليس و عربستان را به تصوير مي‌كشد كه بر مبناي آن انگليس از آل سعود به منظور تشكيل كشور عربستان سعودي حمايت كرده و در قبال آن آل سعود نيز از اشغال سرزمين فلسطين توسط جنبش صهيونيسم حمايت كرده است. همچنين اين فيلم صحنه‌هايي مهمي از خيانت، ثروت، قدرت و فساد سعودي‌ها را به تصوير كشيده و افشا مي‌كند.اما در تشريح محتواي پادشاه شن ها بايد گفت، اين فيلم از دو جانب به تاريخ پادشاهي آل سعود مي‌پردازد؛ از يك سو زندگي شاهزاده‌اي محروم در سرزمين نجد در شبه جزيره عربستان را روايت مي‌كند و از سوي ديگر خونخواري و قساوت قلب اين شاهزاده را به نمايش در مي آورد.

در اين فيلم كه انزور آن را از ترس كارشكني‌ سعودي‌ها و حاميان خارجي‌ آن ها در وضعيت محرمانگي ساخته است، ابن سعود با تمام توان و با كمك الاخوان (گروهي از پيروان عبدالوهاب بودند و نبايد با الاخوان المسلمون مصر اشتباه شود) در پي برپايي پادشاهي از راه خونريزي و تخريب شهرها و روستاها و حتي قبرستان ها بر مي آيد و پس از هماهنگي با جاسوس انگليسي مستر همفر و با مساعدت هاي حكومت انگيس به آل رشيد كه حاكمان حجاز و مكه و همپيمانان انگليس بودند حمله نموده و در مكه و مدينه حمامي از خون جاري مي‌سازد و پس يكپارچه كردن نجد و حجاز اين سرزمين را بنام خود نامگذاري مي‌نمايد.

در ادامه ابن سعود پس از پيروزي آشكارا به تحريف دين، ندادن سهم وهابيون و پيروي از سياست هاي حكومت انگليس مي‌پردازد بگونه‌اي كه همپيمانان وهابي او يعني گروه الاخوان با او به مخالفت بر مي خيزند و او با آن ها در يك جنگ به مبارزه بر مي‌خيزد و سربازان و كساني را كه در پيروزي او در فتح سرزمين هاي نجد و حجاز سهم اصلي را داشتند مي‌كشد. پس از آنكه اخواني‌ها در اواخر دهه ۱۹۲۰ و اوايل دهه ۱۹۳۰ توانايي خود را نشان مي دهد، پادشاه از ترس شورش آن ها عليه خود، دست به قتل و عام آن ها مي زند. از سوي ديگر اميران رقيب خود را كه عمدتاً از خاندان الرشيد بودند، تبعيد مي نمايد.

البته ابن سعود پس از جنگ با اخوان، بر سر قراردادي براي تقسيم قدرت با وهابيون به توافق مي‌رسد و آن ها را تحت عنوان نگهبانان ديني سازماندهي مي‌كند. پس از ائتلاف وهابيت و آل سعود جنايت‌هاي آنان پايان نمي پذيرد بلكه در سال ۱۹۵۲ كشتار طائف رخ مي دهد كه طي آن نيروهاي ابن سعود به مساجد حمله كرده و با وحشي‌گري تمام مردمي را كه در مساجد حضور داشتند، سر مي برند.

از سوي ديگر، اين فيلم در واقع بخشي از توافقي كه ميان انگليس و سلطان عبدالعزيز صورت گرفت و چگونگي حمايت مالي و تسليحاتي انگليس از وي براي پايان دادن به قدرت آل رشيد و رهايي از حكومت عثماني‌ها به منظور اشغال منطقه و بسط نفوذ غرب در آن را به نمايش مي‌گذارد و اين چيزي است كه بعدها در توافقنامه سايس- پيكو ميان انگليس و فرانسه عملي گرديد و به موجب آن كشورهاي منطقه ميان اين دو قدرت استعماري تقسيم شدند.علاوه بر اين، پادشاه شن‌ها برخي حقايق و جزئيات ارتباط تنگاتنگ ميان انگليس و مهره آن در منطقه يعني عبدالعزيز آل سعود و اينكه چگونه وي پروژه انگليسي‌ها را پيش برد و انگليس نيز مقام پادشاهي عربستان سعودي را به وي پاداش داد، بر ملا مي‌سازد.

همچنين بخشي از توافق و سوگند و پيماني كه ميان وهابي‌ها و آل سعود براي تقسيم قدرت و حكومت مانند قوه مجريه و قوه قانون‌گذاري منعقد گرديد و يا توافق بر سر حكمراني به وسيله شمشير (آل سعود) و قرآن (وهابيت) را به تصوير مي‌كشد. ائتلافي كه تا به امروز تداوم يافته و نتايج منفي آن بر منطقه نمايان گرديده است؛ كه تفكرات سلفي‌ تكفيري و افراطي و گروه‌هاي جهادي مهم‌ترين نمودهاي آن هستند.

در حقيقت به اين فيلم به عنوان فيلمي نگاه مي‌شود كه توانسته است از زاويه جديدي به زندگي اولين پادشاه عربستان بپردازد و نقاط تاريك زندگي وي و همچنين وهابيت و سلفي گري حاكم در خاندان آل سعود و نقش مخرب سعودي ها در جهان اسلام و بويژه فلسطين و سوريه و اينكه عربستان يكي از كانون هاي عمده پرورش و صدور تروريسم در دنياي اسلام است را نمايان و برملا سازد.

چرايي ساخت پادشاه شن ها توسط نجدت انزور

اسماعيل نجدت انزور كارگردان پادشاه شن ها درباره انگيزه‌هاي خود براي انتخاب موضوع فيلم مي‌گويد: متأسفانه برخي دولت‌هاي منطقه از جمله عربستان خطوط قرمزي را ساخته و پرداخته‌اند كه كسي نتواند به آن ها نزديك شده و در صفحات تاريخ آن ها عبور كند و اين چيزي است كه من را به اين كار ترغيب كرد. وي همچنين درباره چرايي ساخت چنين پروژه‌اي معتقد است: رفتار آل سعود با فرقه‌هاي صوفي در حجاز كه آن ها به دست وهابيون تكفير شده و خانه‌هايشان سوزانده شد و مردان و كودكان‌شان كشته شدند و به زنان‌شان تجاوز شد يكي از دلايلي بود كه اين فيلم را ساختم و شما همين امر را امروز در سوريه مي‌توانيد ببينيد كه گروه‌هاي تروريستي حمايت شده توسط عربستان در حال از بين بردن هزاران سال تمدن هستند.

تلاش آل سعود براي جلوگيري از اكران گسترده پادشاه شن ها

هرچند كه مقامات سعودي توانستند با استفاده از نفوذ خود در كشورهاي جهان اكران اين فيلم را براي مدتي به تعويق بياندازند، اما هرگز موفق نشدند مانع از اكران دائمي اين فيلم گردند. قرار بود اين فيلم در بهار ۲۰۱۲ به نمايش درآيد، اما اكران آن با كارشكني برخي مهره‌هاي سعودي به تعويق افتاد. تا اينكه بالاخره در ۱۱ سپتامبر 2013 در لندن به روي پرده نمايش رفت.

جالب است كه در مراسم نمايش اين فيلم كه در سال ۲۰۱۲ برگزار شد، نوادگان خاندان سعودي و خاندان الرشيد حضور داشتند: يكي پروفسور مضاوي الرشيد استاد تمام انسان شناسي اجتماعي در كالج پادشاهي لندن بود كه عمده تحقيقات خود را معطوف به تاريخ عربستان سعودي و مباحث مربوط به توسعه در اين كشور ساخته است.وي همچنين به دليل انتقاد از رژيم سعودي به شهرت فراواني دست يافته است. ديگري بسامه بنت سعود آخرين بازمانده از فرزندان ابن سعود و مهم‌ترين شخصيت بازمانده از پادشاه شن‌هاست. شاهزاده بسامه اخيرا به «اكتون» واقع در اطراف لندن نقل مكان كرده و وي به طرز غيرمنتظره‌اي به يكي از منتقدان نظام سعودي و طرفداران انجام اصلاحات در اين كشور تبديل شده است.

اين فيلم در حقيقت فيلمي جنجال‌برانگيز است كه بنيان‌گذار پادشاهي عربستان سعودي را به زير تيغ انتقاد مي‌كشد و اين چيزي نبود كه مورد رضايت آل سعود و حاميان غربي اين خاندان باشد لذا خاندان سعودي تمام تلاش خود را به كار بسته است تا مانع از پخش بيش از پيش اين كار سينمايي فاخر گردد.اما اكران پادشاه شن ها كه پنجشنبه گذشته در سالن «دارالاپرا» دمشق پايتخت سوريه آغاز شد، قرار است به زودي در شهرهاي لاذقيه و طرطوس ديگر شهرهاي اين كشور نيز اكران شود. اين در حاليست كه با اعلام خبر اكران اين فيلم در سوريه يكي از شاهزادگان سعودي به نام «طلال بن عبدالعزيز» كه پدر «وليد بن طلال» رئيس مجموعه شبكه‌هاي تلويزيوني «روتانا» است در پيامي توئيتري از بشار اسد كه او را دوست خود مي‌خواند! خواسته تا جلوي اكران آن را بگيرد.

فيلم سينمايي پادشاه شن ها ساخته نجدت اسماعيل انزور، كارگردان با تجربه و شناخته شده سوري است. وي در اين فيلم نود دقيقه اي كه تاريخ رژيم آل‌سعود و همچنين تاريخ تروريسم، ريشه ها و مباني آن و مشخصاً رابطه آن با آنچه كه امروز در تمام جهان و بويژه سوريه اتفاق مي افتد را مورد بررسي قرار داده است كه اين مسئله خشم بسياري از حكام عربستان را نيز در پي داشته است، در پي افشاي ماهيت آل سعود، زمينه هاي شكل گيري آن و تشكيل عربستان سعودي و جنايات انجام شده توسط خاندان عبدالعزيز آل سعود و نقشه و همكاري آن ها با انگليسي ها است. سناريوي فيلم را اما يك جوان عربستاني به نام «كريم الشمري» نوشته و با صراحت كامل در آن جنايات ملك عبدالعزيز در عربستان نشان داده است.

كوتاه آنكه نجدت انزور در اين فيلم كه مقابله هنري با تروريسم بوده و در حقيقت خطابي به عقلاي عربستان در جهت مهار تروريسم و اراذل و اوباش و قاتلاني است كه به منطقه گسيل داشته‌اند و نه تنها عليه مردم سوريه بلكه عليه همه مردم منطقه عمل مي‌كنند، به طور غيرمستقيم ريشه‌هاي تروريسم جاري در منطقه را نيز كه آن را به وضوح مي‌توان در حوادث سوريه مشاهده نمود، به قدرت‌يابي خاندان سعودي در شبه جزيره عربستان و ائتلاف آن با وهابيت مرتبط مي‌سازد كه طي آن سعودي‌ها اقدام به قلع و قمع مخالفان خود نمودند و اين شيوه را تاكنون نه تنها در قبال مخالفان داخلي بلكه در قبال مخالفان خارجي‌ خود در پيش گرفته‌ و براي اين كار اقدام به صدور ترويست‌ها به كشورهايي چون عراق و سوريه كه مخالف سياست‌هاي سعودي‌ها هستند، نموده‌اند.

ملاحظه ونظريه

وقتي چنين فيلمي درانگليس اكران ميشود اين سئوال مطرح مي شود كه آيا براي انگليس مهم نيست كه ستون پنجم او در بلاد اسلام برملا شود پاسخ روشن است ؛ انگليسي ها هنگامي كه وهابيت سعودي را توسط مسترهمفر و سايرافسران اينتليجنت سرويس شكل دادند تايم پاياني نيزتعيين نمودند تايم پاياني وهابيت هنگامي تعيين شد كه نقاب از چهره وهابيت برداشته شود و مسلمانان متوجه شوند  آنان كسي جزء لشگر دشمن  نيستند - هم اكنون كه وهابيت سعودي و صهيونيست و تروريست مورد حمايت دركنار يكديگرودريك صف واحدقرارگرفته اند اتخاذفاصله از سوي انگليسي امري كاملا طبيعي و منطقي است چرا بايد انگليسي ها همچنان حامي وهابيت باشند درحالي كه عامل بيشترين انفجارات در عراق و سوريه هستند و كودك و زن و بي گناه از دم تيغ ميگذرانند  .

دسته ها : شيطان بزرگ
جمعه 29 9 1392 12:29
X